mkv thumbnail

نمیدانم تا به حال توجه کرده اید که ویندوز تنها پیش نمایش (Thumbnail) تعداد معدودی از فایلهای ویدیویی را در اکسپلورر خود نمایش میدهد و پیش نمایش فایلهای ویدیویی مانند 3gp ، avi، divx ، flv ، mkv ، webm ، ts ، rmvb ، wmv و ... نمایش داده نمیشوند. همانطور که میدانید فرمت های avi، divx ، flv ، mkv امروزه رایج ترین فایلهایی ویدیویی هستند که هنگام دانلود از سایت های مختلف با آنها مواجه هستید. از طرفی هم در بسیاری از مواقع ندیدن Thumbnail این فایلهای ویدیویی باعث اتلاف وقت زیادی میشود چون ما مجبوریم برای آگاهی از محتویات فیلم هر دفعه آن را اجرا کینم.
اما امروز قصد معرفی نرم افزاری را دارم که تنها 4.5 مگابایت حجم دارد و با نصب و فعال کردن آن به طور حتم قادر به داشتن پیش نمایش تمامی فایلهای ویدیویی خواهید شد. با نصب این نرم افزار که Media Preview نام دارد، در اولین اجرا با صفحه ی زیر برخورد خواهید کرد

media preview

در این صفحه شما میتوانید فرمت هایی را که میخواهید پیش نمایش آنها در اکسپلورر نمایش داده شود انتخاب کنید و گزینه apply را بزنید. میتوانید از Select All برای انتخاب تمامی فرمت ها به صورت یکجا استفاده کنید.
برای تنظیمات بیشتر نیز میتوانید وارد تب Settings شوید

media preview settings

دانلود Media Preview

حجم نرم افزار : 4.5 مگابایتطبقه بندی: معرفی نرم افزار،